Aktuality k internetu

Rychlost internetu v obci

Tarif Garant 40, od roku 2019

Znamená to, že přijímáme do obce rychlost 40960 Kbps. Poté se rychlost agreguje (dělí neboli snižuje) podle počtu aktuálně připojených koncových uživatelů. Agregace 1:1. 

Zeslabení signálu Metronetu na jaře

Informace pro ty, kteří využívají internet v Kruhu u Doks: Je možné že v tomto období dochází k zeslabení signálu a zpomalení příjmu internetu. Stromy nasazují listí, které mají v sobě vodu a to má za následek odstínění signálu. Dá se to řešit prořezávkou ve vhodném k tomu období. Je potřeba kontaktovat obecní radu. Hezké dny všem. Spolek KRUH V PODBEZDĚZÍ, z.s.

Jarní prořezávka náletů 2021

Zažádali jsme o povolení k prořezávce na stráni pod kostelem. Důvodem je slabší signál po jarních měsících. Prořezávka je nutná průběžně. Jinak nejsme schopni garantovat kvalitní pokrytí. Bude vyhlášena jarní brigáda.

Navýšení rychlosti internetu na 40/40Mbps

15.5. 2019 došlo k navýšení rychlosti připojení. To má za následek ještě vyšší rychlost stahování dat a plynulejší videa, snížení občasného přetěžování linek.

dle dohodnutého termínu došlo ve středu 15.3.2017 k úspěšnému kompletnímu upgrade všech komponent v síti Kruhnet následovně:
a) hlavní router upgrade z FW 1.8.5 na FW 1.9.1
b) AP kostel, AP č.p. 45 a všichni 5 GHz klienti na FW 8.0.1
c) bylo zvýšeno zabezpečení sítě zapnutím WPA šifrování na radiové vrstvě
d) byl zapnut MAC access list...