Informace pro občany obce
Sem vložte podnadpis

AKTUALITY ohledně smluv a připojení

CHRONOLOGICKY

Zvýšili jsme počet připojených účastníků na vysokorychlostní a bezpečný internet v obci Kruh na 15 připojení.

říjen 2018

350 Kč/měsíc

Kdo má zájem o zesílení singnálu v místě příjmu, je možné zažádat o tzv. zesilovač sinálu.

3.3.2018 snažíme se zajistit zálohování el.proudu tak, aby ani po výpadku proudu, které se děje kolem bouřek často internet alespoň na záložní zdroj šel.

18.5.2017 OZNAMUJEME SNÍŽENÍ CENY ZA INTERNET od 8/2017 

 

350 Kč

15.10.2016

Dojde k odpojení internetu na 10min a to od 16:00, důvodem je instalace protipřepěťové ochrany.

29.6.2016

Již je možné podat žádost o připojení i domácností "za/nad" kostelem. Prosíme ty, kteří mají zájem aby se se ozvali. Rozšíření internetu na více uživatelů je nyní možné.

26.6.2016

Vlivem silné bouřky z předešlé noci jsme zaznamenali rozsáhlý výpadek internetu na vysílači. Důvodem bylo zatečení do elktroinstalace. 19:00 příčina ostraněna.

2.6.2016

Byly rozdány smlouvy s přílohami, ještě jednou děkujeme za pochopení za organizační prodlevu, způsobenou úředními postupy a termíny. Nyní vše běží. Pokud budou problémy se sílou signálu (rychlostí internetu), bude se řešit individuálně. Příčina může být v bujné vegetaci stojící v signálu.

23.5.2016

Do konce tohoto týdne budou rozesílány smlouvy a příkazy k úhradě. Služba je v provozu. Nevznikne žádný výpadek, pokud nenastane vlivem například povětrnostních podmínek.

16.5.2016

Zápis do rejstříku spolků je proveden a čeká se na zprovoznění účtu. Poté budou doladěny ihned smlouvy dle nových identifikačních ůdajů a předány infomace o platbách za internet všem očanům, kteří již internet v obci mají.

INTERNET V OBCI KRUH 


Informace 01/2016

Dobrý den,

pro provozování internetu v obci Kruh bylo požadováno vznik obecně prospěšného spolku KRUH V PODBEZDĚZÍ, z. s., který se stará o ekonomický chod internetového připojení. Není požadováno, aby připojené domácnosti byly členy spolku.

Veškeré důležité informace včetně sekce servisních prací pro spoluobčany ohledně internetu a poplatků budou postupně viditelné na tomto nově vytvořeném webu.

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

· Cena za poskytnutí internetu bude do konce roku 2016 je 400,-Kč/měsíc pro připojené domácnosti. Cena závisí i na počtu připojených domácností. Za měsíc duben - poplatek se účtuje pouze těm, kdo jsou v dubnu 2016 připojeni a to pouze za cenu 200,-Kč. Cena se odvíjí dále od nákladů spojených s údržbou sítě, vzdálené pomoci, poplatků a variabilních nákladů činnosti, vedoucí k udržení chodu.

· Smlouvy o poskytnutí internetu budou odesílány/předávány včetně příloh do začátku května.

· Platba bude probíhat bezhotovostně. Číslo účtu bude uvedeno ve smlouvách.

· Dodatečně lze připojovat bezpečnostní systémy, později bude možnost i internetové televize a dohled nad komunikacemi pro vyšší bezpečnost v obci.

· Průběžně se řeší další připojení a technické detaily a další možnosti připojení dalších zájemců.

· Detaily komunikujte prosím s Hanou Knotkovou. K dnešnímu dni využívá internet 11 domácností.

Všem připojeným doporučujeme koupit si pro proudové zapojení wi-fi routeru přepěťovou zásuvku pro router https://www.aspa.cz/apc-surgearrest-essential-p1t-fr-z30614 typ APC SurgeArrest Essential P1T-FR! Bez této zásuvky nevzniká nárok na reklamaci po zničení routeru z důvodu přepětí či úderu blesku. 

 

CENA INSTALAČNÍHO BALÍČKU (je nutný pro příjem signálu)

Je dobré, aby případní noví klienti věděli co bude stát instalace:
1x nanobeam AC klientské zařízení 2200,- Kč
1x Wifi TP link 550,- Kč
spotřební materiál (konektory, kabel, někdy i výložník a vruty s hmoždinkami, instalační svorky na kabel), doprava (cesta z Kunratic u Cvikova do Kruhu a zpět čítá 100km), instalace min 2 domácnosti, (montáž, konfigurace) 250,- Kč/domácnost.

CELKEM 3250,- Kč/ domácnost (při instalaci min 2 domácností)

V Kruhu, dne 25.4.2016,

předseda spolku, v.r.